Життя Вінниці як воно є...
Субота, 05 грудня 2020

Як подобатися людям

Кожен хоче подобатися людям. Це просто. Немає таких людей, яким байдуже, що про нього думають інші, чи поважають його, чи тікають якнайдалі, лише побачивши здалека. 

Але навігація по соціальним ситуаціям може бути слизькою. Ми хочемо справляти тільки гарні враження. Але часто ми просто не помічаємо того, що насправді робимо ті речі, які роблять нас менш привабливими для людей. 
Звичайно, що про вас думають та чи люблять вас інші не повинні стати метою вашого життя. Що про вас думають інші не вимірює ваше життя та його цінність. Проте не варто вдарятися і в іншу крайність та бути грубим, байдужим та недбалим до інших людей.

Правда в тому, що ми знаходимося десь посередині. але як знати, що ви робите щось таке, що відштовхує від вас людей? Це важке питання не просто тому що буде потребувати від нас змін, а й визнати, що насправді ви не ідеальні. 

Якщо вам інколи важко іти на контакт з оточуючими, або ви просто хочете бути більш позитивною та дружньою людиною, ось сім речей, які ви, можливо, робите, і це робить вас менш приваблими. 

1. Ви виставляєте занадто багато фото у соцмережах.

Дослідження показали, що нам не дуже симпатичні люди, які виставляють занадто багато фото на фейсбук, вконтакті або інстаграм. А конкретно, родичі не люблять коли ми виставляему купу фото з друзями, а друзі не люблять коли у нас в соцмережах 100500 зображень з родичами. Що робити? Замість 50, викладіть одне фото, або ні одного. А взагалі просто будьте там, разом з усіма, в той момент. Вам може сподобатись.

2. Ви постійно скаржитеся.

Іноді нам потрібно випустити пару, у вигляді старого доброго скиглення. Просто будьте обачні та не  жалійтеся без кінця у компанії — або гірше, не будьте той (або та), хто постійно ниє. Психолог Гай Вінч стверджує, "Постійний негатив, який іде від постійних нитиків представляє величезну проблему для його оточуючих. А для того, хто постійно жаліється, немає більшої радості ніж бути наймізернішим серед усіх." Записуйте, скільки разів ви поскаржились за день, або якщо ваше перше висловлювання про людину або ситуацію часто негативне. Якщо це ваш випадок, то ваші друзі також це помітили. І ще, подумайте про таке: Ви колись знайомилися з кимось і думали "він мені подобається, бо він такий песимістичний у всьому і так багато скиглить"? Мабуть, ні.

3. Ви занадто багато розказуєте про себе.

І знову таки, дослідження доводять, що людей відштовхують ті, хто видає занадто багато особистої інформації занадто швидко. розкрити глибоко особисте можна тільки після того, як ви пережили щось з людиною, провели разом багато часу. А лізти наперед та розповідати всі інтимні подробиці одразу, може відштовхнути потенційного друга, бо він буде відчувати себе незручно. 

4. Ви ховаєте своє знервування за відчуженістю

У своїй статті про те, як справити гарне враження, психолог Фредрік Н’юман зазначив, що іноді ми робимо помилку, намагаючись здаватися дещо стриманішими або байдужими, щоб приховати свою нервозність — особливо коли знайомимося з кимось вперше. Однак він розповів, що намагатися виглядати зацікавленими це набагато кращий підхід для того, щоб сподобатись людині. "Якщо ви зацікавлені кимось, це робить вас більш цікавим." пише він. Якщо ви помічаєте за собою таку поведінку як захисний механізм, то наступного разу зробіть своєю метою поводитися щиро та відкрито, і подивіться, що з цього вийде. 

5. Ви принижуете себе, щоб вас похвалили. 

Згідно з дослідженням Гарвардської Школи Бізнеса, скромне бахвальсто — (ой я така дурна зовсім не вмію одягатися - щоб похвалили сукню, наприклад) — так само докучає, як і звичайна похвальба. Дослідження виявило, що скромне бахвальсто сприймається ще гірше, ніж постійне скарження, бо скарги це хоча б щиро. Отож наступного разу, як помітите, що ви це робите, тримайте себе в руках!

6. Ви нічого не запитуєте.

У статті для Форбс, Тревіс Бредбері, автор книги "Емоційний інтелект" стверджує, що людина, яка ставить питання про когось, стає більш симпатичною для цієї людини. Всім подобається викликати інтерес. І це має сенс : ви колись провдили час з людиною і потім думали :"Боже, він/вона говорить тільки про себе, він не запитав у мене нічогісенько". Не будьте тією людиною!

7. Не дозволяйте сором’язливості вас контролювати.

Як сором’язлива людина, я знаю, що це важко чути. Однак у статті для  "Психологія сьогодні" спеціально про побачення  — але яка підходить до любої соціальної ситуації — Гарвардський психолог Крег Малкін сказав, що і чоловіки і жінки надають перевагу впевненим у собі людям, а не тим, хто сором’язливий і стриманий, бо впевнена поведінка створює інтенсивне почуття довіри. А причина в тому, він зазначив, що впевнені люди дивляться прямо в очі і одразу говорять відверто і прямо. А більш сором’язливі люди, однак, виглядають як незацікавлені стримані через іх боязку мову тіла. Так що навіть якщо ви соромитеся, спробуйте прикидатися впевненим, поки не відчуєте, що страх пройшов, особливо це стосується ситуацій де вам потрібно справити враження. 

Навчитись подобатись людям це не ракетобудування. Зазвичай, все зводиться до того, щоб зрозуміти, що вам подобається у інших людях, і оцінити чи є у вас ці якості.  Якщо ви не хочете проводити час з нитиком або хвастуном, то є вірогідність, що нікому не сподобається і ваша така поведінка. Так що будьте собою - просто кращою версією себе. 

Щоб додати коментар, Вам необхідно  Авторизуватися

Написати повідолення або повідомити про помилку на цій сторінці