Життя Вінниці як воно є...
Субота, 05 грудня 2020

Зазирни у кімнату люті

У кімнаті з бетонними стінами, чоловіки і жінки у комбінезонах, прибувають по двоє, кожен з дерев’яною битою або металевою трубою. Наступні 30 хвилин вони проведуть розбиваючи та розтрощуючи старі комп’ютери, пляшки та інший мотлох.

У клубі “Перерва”, у Буенос-Айресі, відвідувачі платять фіксовану плату за те, щоб знищити набір речей, техніки або меблів, які їм для цього надаються. Такий бізнес, як так звані “кімнати люті” призначений для того, щоб запропонувати відвідувачам легкі і розважальні можливості щоб зірватися та виплеснути стрес і напруження . З моменту відкриття першої кімнати люті у Японії у 2008, вони стали глобальним феноменом, розповсюджуючись по таким країнам як  Австралія та Італія, а також Сполучені Штати.

Евелін Ботто, 25 років, яка відвідувала клуб “Перерва” з другом, описала свій досвід як as "чудовий" після закінчення своєї сесії; для саундтреку вона вибрала музику гурту Metallica. "Тобі начхати на суспільство або пляшки, і музика теж допомагає," сказала вона веселим голосом.

Переживання, які привели Евелін у цей клуб, досить класичні: проблеми у стосунках, стрес на роботі, сімейні проблеми. Але, за словами власників кімнати люті, новий фактор стресу, що приводить людей до кімнати люті: політика. Для багатьох сезон виборів 2016 року провокував тривожність. Цей стресор навіть отримав назву, Виборчий стресовий розлад.

У США власники кімнат люті отримали настільки велику кількість відвідувачів, як ніколи раніше. Вони навіть видавали наклейки з обличчями Трампа і Клінтон, щоб відвідувачі могли наклеїти їх на будь-які предмети, і розтрощити, виплеснувши лють та злість.

Перше “Місце для прокачки люті” у Японії було відкрито у відповідь до економічного спаду, спровокованого урядом, та який довів робітників до краю. Екзамени у університеті та розлучення часто приводять людей у клуб “Перерва” розповідає його власник. Інші приходять задля розваги, на побачення, або компанією.

Дослідження показують, що чоловіки і жінки по-різному справляються зі стресом. Чоловіки вивільняють стрес через фізичні вправи та діяльність, а жінки звільняються від стресу за допомогою міжособистісних стосунків. Однак, багато операторів кімнат люті зазначають, що більшість їх відвідувачів - жінки. Власник “Хібара вщент” Частін має свою теорію про те, чому жінки приходять частіше за чоловіків: чоловіки, особливо військові, можуть “випустити пар” агресивно, у бійці, спортзалі - побити грушу або на заняттях з бойових мистецтв, в той час як жінки не мають цього варіанту виходу стресу, і кімнати . де вони можуть щось зламати та розбити, є для них єдиним рішенням.

Але відповідь може лежати ще глибше - нещодавні дослідження показали, що  жінки  караються суспільством, коли показують свій гнів. В той час як кімнати люти пропонують соціально прийнятний спосіб спустити пару, вони можуть бути більш привабливими для відвідувачів жіночої статі, бо жінки часто відчувають, що у інших сферах життя вони не мають права показувати свою агресію.

Користь від кімнат люти продовжує обговорюватись. Психолог Сандра Томас, яка вивчала жіночий гнів, каже, що агресивний спосіб звільнення від стресу, такий як покричати та щось розбити, взагалі-то викликає ще більший гнів та злість. Фізична активність або заспокійливі процедури це більш корисні способи звільнитися від стресу, вважає Сандра. Проте експерт Рамані Дюварсала розповів, що кімнати люті  може бути позитивним виходом для тих, хто в цілому добре керує своїми емоціями. Власник “Перерви”, Гідо Додеро розповідає що деяких клієнтів відправили іх психотерапевти, у ході психотерапії.

Сесія у “Перерві” триває від 20 до 30 хвилин, але ніхто не підштовхує відвідувачів, їх не підганяє дзвоник. Час усередині тільки ваш, щоб поексперементувати та розслабитися, перед тим як починати випускати гнів та стрес.

Для Евелін Ботто досвід був підривний—на протязі її сесії, спочатку вона декілька хвилин звикала та освоювалася, але потім процес пішов з усім серцем.  "Я раніше ніколи не розбивала пляшку. Випадково я могла впустити склянку, але зробити це навмисно відчувається зовсім інакше” розказує вона. "Я відчуваю себе вільною”


 

Щоб додати коментар, Вам необхідно  Авторизуватися

Написати повідолення або повідомити про помилку на цій сторінці