Життя Вінниці як воно є...
Субота, 05 грудня 2020

Що таке BODY POSITIVE ?

Так вийшло, що через професійний інтерес, дуже часто читаю англомовні, точніше американські сайти. Часто дивлюсь відео б’юті блоггерів. І вже вкотре усвідомлюю, що наші дівчата, які намагаються робити подібні відео - це дуже погана копія американського. Може не варто так відверто копіювати? А знайти щось своє, українське? але це мене щось не туди занесло, це тема для окремої статті.)

Помітила, що дуже багато статей на цих американських ресурсах підіймають тему позитивності до свого тіла - це називають англійським терміном Body Positivity. І лише у пошуках адекватного перекладу, я випадково натрапила на російськомовну групу у ВК, яка обговорює та просуває цю тему. І одразу поряд знайшла сайт з приколами, який обсміює цю групу, як крайню міру жіночого маразму. Ось вам про крайнощі. 

Та що ж таке оте американське Body Positivity? Це таке відношення до себе та свого тіла, особливе. Коли ти приймаєш його як є. Любиш себе як воно є.  І, що мені подобається більше за все - носиш одяг, який тобі подобається, а не той, який приховує недоліки, або який інші люди хочуть щоб ви носили. Взагалі, Body Positive - це такий напрямок фемінізму. 

Спочатку я подумала - тю... от що ті товстухи не вигадають, аби жерти макдак та не худнути.
Але чим більше статей та фото я переглядала, тим більше розуміла - як же це мені подобається! Я підрахувала - скільки жінок та дівчат плачуть ночами, ненавидять себе, мордують себе дієтами та зривами та одягаються лише у чохли від авто???Багато!!! І скільки з них можуть перебороти цей стан? Не так вже й багато! 

І дійшло тоді до мене - навіщо? Потрібно любити своє тіло, і тоді прийде розуміння того, що добре для цього тіла! 

Саме тому, вже частіше ми бачимо Plus size дівчат на обкладинках журналів та на подіумах. Деякі дизайнери випускають +Size (Плас сайз) колекції одягу для жінок які мають талію більш як 60 см!

Я справді вірю, що жінки, бідь якого розміру, кольору, зросту та віку мають право на абсолютну свободу щодо свого тіла та всього, що на нього одягнено! Скільки разів ми чули - кольорові колготи та леопардові легінси лише для струнких та довгоногих... Ні і ще раз ні! Ви любите короткі топи, а всі модні журнали закликають ховати свій животик всім, у кого там немає кубиків? Не слухайте їх!

Взагалі, статті на тему "як одягатися у ХХ віці", "як приховати недоліки" та інші, я вважаю дурними та образливими. Саме ці правила і закликає розбити вщент рух за Body Positive відношення до себе. 
Приведу тут невеличку цитату: 
"Ми бажаємо повернути нам, жінкам, право на своє тіло, право орієнтуватися виключно на свої відчуття та на свій комфорт.  Право бути собою в свому тілі. Без сорому. Без почуття провини. Ми бажаємо повернути себе собі.

А взагалі, головна ідея в Body Positivity це "Твоє тіло чудове, яким би воно не було" Немає нічого поганого в тому, щоб бути струнким як немає нічого поганого і в тому, щоб бути не таким вже и струнким. І саме за цю мантру виступають активісти руху Позитивного тіла (як це називаю я)))

 

Щоб додати коментар, Вам необхідно  Авторизуватися

  26 лютого 2016р.
Написати повідолення або повідомити про помилку на цій сторінці