Життя Вінниці як воно є...
Середа, 27 січня 2021

Виставка присвячена творчості Рабіндраната Тагора

Кількість учасників:  0

11 листопада 2015 року о 12.00 у академічній залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відбулася знакова подія для Вінниці – відкриття виставки «Світ творчості Рабіндраната Таґора: де душа живе без страху…».

Рабіндранат Таґор – диво-людина, «Леонардо Да Вінчі» сучасної Індії. Він – поет, письменник, філософ, драматург, есеїст-публіцист, композитор, соціальний реформатор, освітянин, художник, актор та перший неєвропейський лауреат Нобелівської премії з літератури. Таґор єдиний поет у світі, вірші якого стали гімнами одразу після незалежності двох країн – Індії 1947 р. та Бангладеш 1971 р. Саме він уперше називав відомого індійського діяча Мохандаса Ґанді Махатмою, великою душею.

«Поза сумнівом можна сказати, що без Шевченка не було б України, без Таґора не було б сучасної постколоніальної Індії. Таґора шанує весь світ, він написав бенгальською мовою, але зміст його творів – для всіх землян. Творчість не має кордонів. Картини його – саме про це і говорить. Ми мало знаємо про нього, особливо наша молодь. Тому і ця виставка організована для знайомства з Таґором», – каже Віталій Кононов, вінничанин, політик, народний депутат Верховної ради України 3 скликання, голова Центру Таґора.

Світ творчості Рабіндраната Таґора – це не просто картини, це і фото, і цитати та афоризми з його робіт. Під час виставки також весь час лунає музика і пісні Таґора у виконанні артистів на різних інструментах. Він був і композитором, і залишив багату музичну спадщину під назвою «Рабіндрасанґіт» з понад трьох тисяч пісень.

Відвідайте виставку у Вінницькому краєзнавчому музеї з 10.00 до 18.00 щодня крім понеділка. 

Щоб додати коментар, Вам необхідно  Авторизуватися

Написати повідолення або повідомити про помилку на цій сторінці